پاسخ لباس های کار بافتینه به شرایط آب و هوایی

چه عواملی پاسخ ما را به سرما تغییر می دهد؟

یک محیط سرد کارگر را از سه طریق به چالش می کشد ، دمای هوا، حرکت هوا (سرعت باد) و رطوبت (مرطوبی). به منظور کار ایمن، این چالش ها باید با عایق بندی مناسب (لباس محافظ لایه ای)، با فعالیت بدنی و قرار گرفتن در معرض کنترل شده در معرض سرما (برنامه کار/استراحت) متعادل شوند.

دمای هوا ، دمای هوا با یک دماسنج معمولی بر حسب درجه سانتیگراد (درجه سانتیگراد) یا درجه فارنهایت (درجه فارنهایت) اندازه گیری می شود.

پاسخ به گرمی و سردی محیط با لباس های کار

پاسخ به گرمی هوا و سردی هوا در محیط های باز و بسته متفاوت است ، در محیط های بسته علاوه بر لباس های کار با کیفیت با تجهیزات گرمایشی و سرمایشی نیز محیط گرم میشود ، اما در محیط های باز فقط لباس های کار و البسه های کار است که ایجاد گرما میکند.

محیط های سرد نیاز به تهیه لباس های کار بیشتر دارد این تعدد گاهی میتواند باعث کاسته شدن از میزان فعالیت شما شود ، اما با انتخاب مناسب خواهید توانست بهترین ها را در دسترس داشته باشید.

سرعت باد

انواع مختلفی از بادسنج های تجاری موجود برای اندازه گیری سرعت باد یا حرکت هوا استفاده می شود. اینها بر حسب متر بر ثانیه (m/s)، کیلومتر در ساعت (km/h) یا مایل در ساعت (mph) کالیبره می‌شوند.

حرکت هوا معمولاً بر حسب متر بر ثانیه اندازه گیری می شود در حالی که سرعت باد معمولاً بر حسب کیلومتر در ساعت یا مایل در ساعت اندازه گیری می شود. در محیط های جغرافیایی مختلف شرایط آب و هوایی گوناگون است ، با توجه به این شرایط است که شما میتوانید لباس های کار را مناسب حال خود را استفاده کنید.

پاسخ لباس های کار بافتینه به شرایط آب و هوایی

فعالیت بدنی

اندازه گیری تولید گرمای بدن توسط فعالیت بدنی (نرخ متابولیک) دشوار است. با این حال، جداول موجود است که میزان متابولیسم را برای انواع فعالیت ها نشان می دهد. تولید گرمای متابولیک بر حسب کیلو کالری (کیلو کالری) در ساعت اندازه گیری می شود.

یک کیلو کالری مقدار حرارتی است که برای افزایش دمای یک کیلوگرم آب به میزان یک درجه سانتی گراد لازم است. یکی دیگر از عواملی که بر انتخاب لباس کار تاثیر دارد نوع فعالیت کارکنان در هنگام کار کردن است ، هر مدیر اطلاعات کاملی از نوع فعالیت تک به تک افراد در بخش های مختلف کار دارد و این اطلاعات و شناخت میتواند منجر به این شود که لباس های کار را به راحتی انتخاب کنید.

کفش

کفش های کف لاستیکی، رویه چرم با کفی‌ های با کیفیت قابل جابجایی برای کارهای سنگین در سرما مناسب‌ تر هستند، زیرا چرم دارای منافذاست و به چکمه‌ ها اجازه تنفس می‌دهد و اجازه می‌دهد عرق تبخیر شود.

کفش های چرمی را می توان با برخی از محصولاتی که منافذ چرم را مسدود نمی کنند، «ضد آب» کرد. با این حال، اگر کار مستلزم ایستادن در آب یا گل و لای باشد (مانند آتش نشانی، کشاورزی)، باید کفش های ضد آب پوشیده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لباس های کار و چگونگی دریافت بهترین لباس های کار با مشاوران ما در گروه تولیدی لباس فرم بافتینه همراه شوید. هدف  ما کسب رضایت شما میباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + ده =