ویژگی های لباس کار

جنس لباس کار

جنس پارچه با توجه به شرایط کار و لزوم ظاهر لباس از نظر مقاومت در مقابل چروکیدگی و نیز عدم تولید الکتریسیته ساکن از مخلوط حدود هفتاد درصد پنبه و سی درصد پلی استر و با وزن سیصد و بیست  تا چهرصد و بیست گرم و با توجه به شرایط اقلیمی و فصول مختلف در نظر گرفته شود.

در شرایطی که احتمال سوختن لباس کار در اثر ریختن پلیسه و یا تحت تأثیر حرارت زیاد وجود دارد، جنس لباس کار بایستی نود درصد پنبه باشد. به منظور استحکام بیشتر از پارچه با بافت کج راه با تراکم بالا  و نخ چهل دولا از نوع رینگ استفاده گردد.

علائم و آرم های لباس کار

  • جنس آرم با استفاده از چاپ سیلک اسکرین مرغوب و ثابت با رنگ های قید شده روی پارچه تهیه شود.
  • محل نصب آرم روی جیب سمت چپ بالای تنه لباس کار می ­باشد.
  • شکل آرم به صورت مثلث متساوی الاضلاع با سمبل وزارت نفت در بالا و نام شرکت در زیر آن لحاظ می­ گردد.
  • رنگ زمینه آرم جهت مشخص کردن واحد های مختلف باید مشخص باشد.
  • اندازه آرم یک مثلث متساوی­ الاضلاع برابر هفت سانتی متر در نظر گرفته می­ شود.

خصوصیت لباس کار ایمن

در محل کار که احتمال خطر انفجار و یا حریق می باشد استفاده از یقه نورگیری، زه و دسته عینک که از انواع سلونوئید ساخته شده ­اند و همچنین همراه داشتن سایر مواد قابل اشتغال برای کارکنان مربوطه اکیداً ممنوع است. لباس کار باید اندازه و متناسب با بدن استفاده کننده باشد.

کارکنانی که با ماشین آلات کار می کنند و یا در جوار ماشین­ آلات مشغول کار هستند باید از لباس کاری استفاده کنند که هیچ قسمت آن باز یا پاره نباشد. آویزان نمودن زنجیر ساعت، کلید و نظایر آنها روی لباس کار اکیداً‌ ممنوع است.

در صورتی که انجام کاری ایجاب نماید که کارکنان آستین لباس کار خود را مستمراً بالا بزنند بایستی از لباس کار آستین کوتاه استفاده نمایند.

ویژگی های لباس کار

تذکر مهم در مورد لباس کار

کارکنانی که لباس آن ها به مواد نفتی یا شیمیایی خطرناک آغشته شود باید فوراً لباس خود را شسته و یا تعویض نموده و آن قسمت از بدن را نیز که در تماس بوده با شوینده­ های مناسب بشویند.

هیچ یک از کارکنان حق ندارند با لباس آغشته به مواد نفتی و یا مواد شیمیایی به آتش، شعله و دیگر منابع حرارتی نزدیک شوند و یا کبریت و فندک و غیره روشن نمایند.

پیش بندهای حفاظتی

پیش بند از جمله تجهیزات حفاظت از بدن می­ باشند.

جنس پیش بند با توجه به شرایط استفاده از آن جنس از موارد زیر انتخاب می­ شود:

  • سربی
  • پلی وینیل کلراید
  • نایلونی
  • چرمی
  • و …

اگر با مشاوران ما در گروه تولیدی لباس فرم بافتینه همراه ما باشید خرید لباس کار شما به راحتی انجام می شود. بزرگترین هدف ما در گروه تولیدی لباس فرم بافتینه کسب رضایت مشتریان می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یازده =