لباس کارآزانس هواپیمایی لباس فرم

 انواع لباس کار بیمارستان

در این مقاله میخواهیم انواع لباس کارهای بیمارستانی، جنس آنها و موارد استفاده آن دردوره های مختلف سازمانی یک بیمارستان را توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید:)

لباس بیمار:

برای لباس بیمار معمولا از پارچه های تترون و ترگال استفاده میشود برای بیماران آقا از رنگ آبی و برای بیمارهای خانم از رنگ صورتی استفاده میشود . همچنین گرماژ عمده برای پارچه بیمار از ۱۶۰، ۱۷۰،۱۷۵ ،۱۸۰ می باشد. (گزماژ پارچه یعنی میزان وزن یک متر طول پارچه در عرض آن است)

انواع لباس فرم و لباس کار در بیمارستان:

در صورتیکه یک بیمارستان با توجه به مسولیت ها و وظایف کاری مختلفی که دارد از انواع لباس فرم و لباس کار برای پرسنل خود استفاده میکنند. در اینجا ما چند مورد از لباسهای مورد استفاده در یک بیمارستان را برایتان نام میبریم:

  • لباس بیمار
  • لباس فرم پرسنل
  • لباس مخصوص اتاق عمل
  • لباس خدمات
  • لباس پزشکی

لباس فرم پرسنل:

معمولا واحد هایی مانند پذیرش و واحد اداری یک بیمارستان از لباس فرم برای پرسنل خانم از مانتو فرم اداری و برای پرسنل آقا از پیراهن و شلوار استفاده میکنند.

 

لباس کار آژانس واپیمایی لباس فرم

لباس مخصوص اتاق عمل:

پارچه های بیمارستانی که معمولا به رنگ های سبز و آبی می باشند از پنبه استفاده می شود. از مهم ترین ویژگیهای پارچه های بیمارستانی قابلیت استریل چندباره آنها می باشد. جراحان با رنگ های سبز و آبی می توانند دید خود را نسبت به اشیاء قرمز مانند احشای خون آلود بالا ببرند و در نتیجه تمرکز بالایی داشته باشند. در کل رنگ و مدل لباس های استریل با غیر استریل باید باهم تفاوت داشته باشد.

لباس خدمات:

جنس پارچه باید در برابر مواد شوینده، مخصوص مواد ضدعفونی کننده مقاومت داشته باشد که معمولا نوعی کیفیت رنگرزی پارچه را ضد آب ژاول یا ضد آب ژاولی نامیده میشود که به معنی ثابت بودن رنگ پارچه است.

 

 

لباس پزشکی:

لباس های پزشکی یک تیکه در واقع مانند روپوش یا دو تیکه، روپوش و شلوار است که از جنس پلی استر یا پنبه هستند. همچنین از لحاظ جنس هم باید با کیفیت باشد و اتو کردن آن راحت باشد.

امیدوارم مطلب ما برای بالا بردن اطلاعات و  آگاهی شما مفید واقع شده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + سه =