لباس کار یکسره لباس فرم

ویژگی های لباس کار

  •  لباس کار به عنوان یک پوشش مناسب برای امنیت کارکنان است و کل کارکنان باید با لباس کار مناسب با کارشان، در سر کار حضور داشته باشند. لباس کار بطور کلی به دو دسته یکسره و دو تیکه تقسیم می شود.
  •  لباس کار یکسره می تواند شامل یسری چیزها باشد که تمامی تن را شامل میشود، مانند کلاه، دستکش و کفش.
  •  لباس کار دوتیکه شامل شلوار و تن پوش می باشد.

جنس پارچه لباس کار

به عنوان مثال، در پارچه لباس کارهایی که برای محافظت کردن در مقابل گرما تولید می شوند، از پوشش آلومینیومی استفاده می کنند که توانایی برگشت ۹۰ درصد اشعه مادون قرمز را ذر بر دارد. لباس کار باید با درنظر گرفتن خطراتی که در موقغ کار، ممکن است برای کارکنان اتفاق بیافتد، مورد دید واقع بشه  و باید به صورتی باشد که از بروز صدمه ها تا جایی که امکان دارد، پیش گیری شود.

برای تهیه کردن پارچه لباس کار میشه از نخ های پنبه، پلی استر و … یا ترکیب کردن از چند نوع نخ استفاده کرد. قابل توجه است که هر چقد درصد نخ های طبیعی که در پارچه لباس کار بکار رفته اند بیشتر باشد، تبدیل دما، در لباس کار بهتر و راحت تر انجام می شود. در لباس کارهای مخصوص شرایط خاص، از جمله لباس کار عایق در برابر سرما، لباس کار نسوز، لباس کار ضد مواد شیمیایی و …  از پارچه هایی که  با ویژگی های خاص هستند  استفاده می شود.

 

لباس کار یکسره لباس فرم

چند نکته مهم که برای انتخاب لباس کار مناسب باید به آن توجه کرد

  • مهمترین چیز در انتخاب لباس کار، سایز و اندازه لباس کار است، که باید سایز آن ها  با بدن هر یک از کارکنان مناسب باشد.
  •  به طوزی که نوع کار به شکلی هست که کارکنان موقع کار، آستین لباس کارشان را بالا می زنند، باید از آستین کوتاه یا نیم آستین استفاده کنند.
  •  کسانی که با ماشین آلات صنعتی کار می کنند، هیچ قسمتی از لباس کارشا نباید باز باشد و باید از لباس کاری ای استفاده کنند که کل قسمت های آن، بسته باشد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =