برخی از فواید کفش ایمنی

جلوگیری از سوختگی

سوختگی ناشی از آتش سوزی می تواند در محل کار اتفاق بیفتد، اما سوختگی ناشی از مواد شیمیایی و حتی مواد معمول محل کار مانند سیمان نیز ممکن است رخ دهد.

کفش‌ های ساخته شده از مواد بادوام می‌توانند از سوختگی ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی، پاشیدن فلز مذاب و سایر مواد خطرناکی که می‌توانند به پوست پا آسیب برسانند، جلوگیری کنند.

جلوگیری از لغزش و سقوط

کفش‌هایی که فرد در آن احساس راحتی می‌کنند می‌توانند تعادل را بهبود بخشند، که از لغزش، زمین خوردن و افتادن نیز جلوگیری می‌کند.

لغزش ها و زمین خوردن ها ممکن است در هر محیط کاری اتفاق بیفتد و سالانه منجر به حوادث زیادی شود. کسب و کارها می توانند اقداماتی مانند اجرای  کارهای نظافتی و نصب نوار ضد لغزش کف را برای کاهش خطرات این حوادث انجام دهند. کفش مناسب همچنین می تواند محافظت بیشتری در برابر لغزش، زمین خوردن و افتادن ایجاد کند.

کفش هایی با کشش مناسب می توانند از افتادن در همان سطح در محیط های لغزنده جلوگیری کنند. آنها همچنین می توانند از افتادن از نردبان جلوگیری کنند، که وقتی افراد کفش های با آج مناسب نمی پوشند بسیار رایج هستند.

برخی از فواید کفش ایمنی

جلوگیری از خستگی

جلوگیری از کشیدگی عضلانی همچنین به محافظت در برابر اختلالات اسکلتی عضلانی مانند کمردرد مزمن نیز کمک می کند.

برای کارگرانی که تمام روز را می ایستند، به خصوص روی سطوح سخت مانند بتن، خستگی می تواند یک مشکل واقعی باشد. ماهیچه‌های پا و همچنین ساق‌ها، پشت و سایر قسمت‌های بدن خسته می‌شوند و زمانی که کارکنان کفش مناسب نپوشند، وضعیت بدتر می‌شود.

کفش‌هایی که بالشتک و حمایت قوس کافی را فراهم می‌کنند، می‌توانند افراد را راحت‌تر کنند، که فشار روی ماهیچه‌ها را کاهش می‌دهد. این بدان معناست که کارکنان با سرعت کمتری خسته می شوند.

کارمندانی که کمتر خسته هستند هوشیارتر خواهند بود، بنابراین احتمالاً کار خود را ایمن تر و کارآمدتر انجام می دهند.

مقررات را فراموش نکنید

همانطور که می بینید، کفش برای محل کار انواع مختلفی از محافظت را برای کارگران ارائه می دهد. تنها به این دلایل، ارزش دارد که یک برنامه محافظت از پا را بخشی از محل کار خود قرار دهید. همچنین باید به خاطر داشته باشید که در بسیاری از موقعیت های کاری، کفش های محافظ مورد نیاز است.

از پا در برابر آب و هوای شدید محافظت کنید

در برخی موارد، این اختلال می‌تواند روی پاها نیز تأثیر بگذارد، بنابراین گرم نگه داشتن پاها و راحت نگه داشتن آن در کنار سایر اقدامات برای گرم نگه داشتن بدن مهم است.

همه ما می دانیم که هوای سرد می تواند منجر به آسیب هایی مانند سرمازدگی و هیپوترمی شود و این خطرات را نباید در محل کار نادیده گرفت. افرادی که در زمستان در خارج از منزل کار می کنند و همچنین کارکنانی که در محیط های مرطوب یا یخچال کار می کنند در معرض خطر هستند.

علاوه بر این، سرما می تواند باعث تشدید آسیب های کمتر شناخته شده در محل کار شود. به عنوان مثال، سندرم رینود بیماری است که در آن انگشتان دست ممکن است در اثر جریان خون ضعیف سفید شوند. این وضعیت، مربوط به ارتعاش ناشی از استفاده از ابزار برقی، زمانی بدتر می شود که کارکنان در معرض دمای سرد قرار بگیرند.

همه کفش ها برای محافظت در برابر سرما، باران و برف ضد آب یا عایق نیستند، بنابراین حتماً گزینه های کفشی را انتخاب کنید که از مواد مناسب ساخته شده باشد.

استاندارد های جهانی بیان می کند:

کارفرما باید اطمینان حاصل کند که هر یک از کارکنان آسیب دیده هنگام کار در مناطقی که خطر آسیب دیدگی پا به دلیل افتادن یا غلتش اشیاء، یا سوراخ شدن اشیاء در کف پا وجود دارد، یا زمانی که استفاده از کفش محافظ از کارمند آسیب دیده در برابر آسیب محافظت می کند، از کفش های محافظ استفاده کند. خطر الکتریکی، مانند خطر تخلیه استاتیک یا شوک الکتریکی، که پس از انجام سایر اقدامات حفاظتی لازم توسط کارفرما باقی می ماند.

اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما از الزامات پیروی می کند و کفش ایمنی مناسب را انتخاب می کند. انجام این کار ایمنی و راحتی را بهبود می بخشد، که باعث خوشحالی کارمندان شما نیز می شود.

ما در تولیدی لباس فرم بافتینه به فکر کسب رضایت مشتریان عزیز هستیم که با تولید لباس های کار با کیفیت برای تمامی نقاط ایران راحتی را برای شما می خواهیم. با ما در تولیدی لباس فرم بافتینه به بهترین ها فکر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 6 =